KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11974132
*
nr 1197 4132
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 79x97 cm
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 19:38:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 21:12:05
1
1.000 kr
19/8 15:12:24
2
1.100 kr
19/8 18:56:00
3
1.200 kr
19/8 21:11:39
2
Vinnande bud
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Oljemålning
Läs mer om Stockholm
nr 1197 4132
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 79x97 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/8 21:12:05 | 1 | 1.000 kr |
19/8 15:12:24 | 2 | 1.100 kr |
19/8 18:56:00 | 3 | 1.200 kr |
19/8 21:11:39 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
20 aug
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37